Suplementy - jaki magnez?

Witajcie,
zaczęłam odczuwać negatywne skutki braku magnezu w organizmie. Znam w sumie tylko ten www.magbneb6.pl :) Jaki magnez wy bierzecie? W aptece widziałam suplementy z magnezem w naprawdę różnych przedziałach cenowych, który z nich jest jednak najlepszy? :)
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Inne przez użytkownika kamil2a (142) 1 zgłoszenie

3 odpowiedzi

0 głosów
A nie lepiej w naturalnej postaci?
odpowiedź 28 lipca 2016 przez użytkownika bubba (170)
0 głosów
Preparat "Magne B6 max" jest już jakiś czas na rynku aptecznym. Dawka magnezu całkiem Ok i co najważniejsze w postaci dobrze przyswajalnej soli- cytrynianu. Zapotrzebowanie organizmu na witaminę B6 zależy od bardzo wielu czynników, wieku, płci, a także co ciekawe spożycia białka w diecie. Przyjmuje się, że dostarczenie witaminy B6 w diecie w ilości 0,9-1,3 mg dziennie jest wystarczające. Zasadniczo jest to witamina z grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, nadmiar jest więc eliminowany z moczem. Toksyczne na pewno jest przyjmowanie długotrwałe witaminy B6 w ilości przekraczającej 200mg/ dzień. Tutaj producent zaleca dawkowanie 2 razy dziennie po jednej tabletce, uzyskujemy wtedy 200 mg magnezu oraz 4 mg witaminy B6. Myślę, że takie dawkowanie jest wystarczające, bo przecież magnez przyjmuje Pani pewnie też z pożywieniem. Na pewno jednak nic się nie stanie jak Pani zwiększy dawkowanie do 3 tabletek na dobę, tylko pytanie, czy jest taka potrzeba?
odpowiedź 29 lipca 2016 przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2016 przez użytkownika niezalogowany
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...