Jak wybrać najlepsze łóżeczko?

Wybieramy z mężem łóżeczko dla naszego pierwszego dziecka, ale w
sklepach jest tak duży wybór, że nie możemy się zdecydować. Jakie będzie
najlepsze?
pytanie zadane 20 sierpnia 2013 w Ciąża - III trymestr przez użytkownika niezalogowany
zmienione kategorie 20 sierpnia 2013

42 odpowiedzi

+28 głosów
Łóżeczko jest niewątpliwie najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym, bo właśnie w nim maluch spędza najwięcej czasu. Dlatego też wybór odpowiedniego nie powinien być przypadkowy. W związku z tym warto zwrócić szczególną uwagę na jego wielkość. Na rynku dostępne są większe modele, (140 na 70 cm), które gdy dziecko podrośnie, można przekształcić w tapczanik. Jeśli jednak wiesz, że na przykład planujesz wkrótce zajść w kolejną ciążę, wybierz te w wymiarze standardowym (120 na 60 cm). Łóżeczko dla dziecka powinno być solidne, stabilne i przede wszystkim bezpieczne. Wobec tego nie może się chwiać ani trzeszczeć. Warto też przyjrzeć się staranności jego wykonania, temu, czy jest dokładnie wyszlifowane i pomalowane za pomocą nietoksycznej farby i lakieru. Szczebelki muszą być na tyle blisko siebie, by dziecko nie mogło włożyć pomiędzy nie główki oraz na tyle daleko, by uniknąć zaklinowania pomiędzy nimi rączki czy nóżki. Nie mogą być kanciaste. Dno łóżeczka powinno być regulowane i zrobione ze szczebelków, co zapewnia dostęp powietrza do materaca. Podczas zakupu należy sprawdzić jak działają dodatkowe ruchome elementy łóżeczka, (szuflady, opuszczane boki, wyjmowane szczebelki) aby przekonać się czy można z nich korzystać bez wysiłku. Materac najczęściej kupuje się osobno. Ortopedzi polecają wybór tych o średniej twardości na tyle elastycznych, by dopasowywały się do kształtu ciała i wagi dziecka.
odpowiedź 20 sierpnia 2013 przez użytkownika niezalogowany
+27 głosów
Bardzo wygodna jest możliwość regulowania poziomu, na który układa się dziecko - nie trzeba się mocno schylać, co na pewno odciąży kręgosłup. Nowo narodzone niemowlę bez obawy można ułożyć na najwyższym poziomie. Nie ma żadnego ryzyka, że zrobi sobie krzywdę. Gdy dziecko zacznie być bardziej aktywne, poziom obniża się, aby było bezpieczne.
    Kolejnym udogodnieniem są wyjmowane szczebelki lub opuszczany bok, co na pewno przyda się, gdy dziecko zacznie chodzić.
    Jeżeli masz bardzo mało miejsca, wybierz łóżeczko z szufladami. Będzie w nich można schować ubranka i niezbędne akcesoria pielęgnacyjne. Gdy dziecko podrośnie, zamienią się w funkcjonalne pojemniki na zabawki.
    Dostępne są również, wspomniane już, modele łóżek na biegunach lub kółkach.
    Zwolennicy mebli, rosnących razem z dzieckiem, powinni poszukać łóżeczka, które można będzie przekształcić w tapczanik. Takie modele są nieco droższe od tradycyjnych, jednak służą dziecku dłużej.
    Jeżeli już zdecydujesz się na zakup konkretnego mebla, sprawdź, czy nie ma on ostrych kantów lub wystających elementów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka.
odpowiedź 16 września 2013 przez użytkownika Elina (2,375)
+23 głosów
elina i niezalogoany dali wyczerpujące odpowiedzi nic dodać nic ująć
:-)
odpowiedź 19 września 2013 przez użytkownika mama Milena (50,647)
+25 głosów
my kupiliśmy najtańsze łóżeczko z ikei i jesteśmy zadowoleni. To jest zakup na 2 lata tylko a dla nas była ważna oszczędność. Za to na materac zwracaliśmy o wiele większą uwagę. Mamy gryka - kokos. Jesteśmy zadowoleni!
odpowiedź 20 września 2013 przez użytkownika monika.kc (1,268)
+24 głosów
Z wyjmowanymi szczebelkami regulowana wysokość a reszta to zależy od gustu i portfela
odpowiedź 21 września 2013 przez użytkownika martusia2420 (53,460)
+24 głosów
Najlepsze będzie takie 140 x 70 cm, sprawdź żeby wysokości były regulowane i żeby szczebelki były wyciągane. Dobrze żeby miało szufladę bo możesz w niej schować najpotrzebniejsze rzeczy które będziesz miała zawsze pod ręką. Myśle że nie ma sensu kupować bardzo drogiego łóżeczka bo funkcje między tanim a drogim raczej się nie różnią
odpowiedź 22 września 2013 przez użytkownika Melka76 (26,953)
+26 głosów
bardzo wazny jest materac a łóżeczko wybieramy według gustu, dobrze by było gdyby miało wyjmowane szczebelki, regulowana wysokość materaca.
odpowiedź 8 października 2013 przez użytkownika olamama2 (66,862)
+17 głosów
ja wybierałam to które mi się podobało i było najpraktyczniejsze
odpowiedź 23 października 2013 przez użytkownika monikadkr (50,555)
+23 głosów
my kupiliśmy takie łóżeczko że gdy dziecko już jest na tyle dłuże że nie potrzebuje łóżęczka robi się łóżo jest fakt drogie ale do 5 lat masz spokój
odpowiedź 1 listopada 2013 przez użytkownika mistrzyni4145 (52,291)
+20 głosów
ja polecam łóżeczko z szufladą oraz wyciąganymi szczebelkami żeby dziecko mogło samo wchodzić i wychodzić i oczywiście regulowana wysokość materacyka
odpowiedź 5 listopada 2013 przez użytkownika teresa211186 (19,943)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,781 odpowiedzi

...