Jaki wykończenie podłogi?

Cześć,
Ostatnio dużo myślałem o zakupie mieszkania i kosztach wykończenia. Nie jestem zwolennikiem tanich rozwiązań zawsze irytowała mnie ścieralność paneli podłogowych, dlatego ostatnio szukałem ciekawe zamiennika i znalazłem  http://www.myway-paradyz.com/plytki/drewnopodobne/almonte niestety nie mam zbyt wiele informacji na temat tych płytek czy ktoś mógłby pomóc.
pytanie zadane 26 lutego 2016 w Inne przez użytkownika biksbit (130)

5 odpowiedzi

+1 głos
Znaczenie wystroju pomieszczeń i podłogi odgrywa istotną rolę. Częste korzystanie z płytek ceramicznych na podłogi stało się integralną częścią wystroju wielu wnętrz. Można zacząć się zastanawiać, jakie  są zalety korzystania z takiego  produktu. Zalety stosowania płytek ceramicznych:
1.     Płytki ceramicznych, które są stosowane na podłogi można układać w taki sposób by uzyskać jak najmniejszy odpad  w kawałkach, unikniemy więc marnotrawstwa i zaoszczędzimy trochę pieniędzy
2.     Są one odporne i łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy wyczyścić je zwilżoną szmatką lub mopem by odzyskały swoją urodę.
3.     Istnieje wiele odmian płytek ceramicznych. Z ogromnej gamy kolorystycznej z pewnością wybiorą coś dla siebie nawet najbardziej wymagające osoby.
4.     Nie ma problemów z dostępnością takiego produktu. Istnieje wiele salonów, sklepów których można je nabyć. Można kupić je również przez Internet nie wychodząc z domu.
Ale są też wady, które skłaniają ludzi aby przemyśleć wybór materiału na podłogę.
Wady płytek ceramicznych:
1.     Należy uważać by żaden ciężki przedmiot nie spadł na płytki może on bowiem spowodować ich pęknięcie przez co cała powierzchnia będzie wyglądała źle.
2.     Ich zastąpienie może być trudne, jeśli odcień koloru, który został wybrany nie jest już z jakiś powodów dostępny na rynku. W takim przypadku lepiej wcześniej zaopatrzyć się w płytki i upewnić się, że w razie potrzeby, nie zabraknie ich. Można też kupić ich trochę więcej i odłożyć .
3.     Wymiana podłogi pokrytej płytkami może być pracochłonna, może również być nieco droższa.
Polecam link http://www.leroymerlin.pl/porady/projekt/podlogi-i-pokrycia-scian/plytki-ceramiczne,e343,l1438.html
odpowiedź 26 lutego 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,688)
+3 głosów
Płytki z Paradyż-a są drogie, ale chyba najlepsze. Rodzice kilka lat temu kładli takie w łazience. Bardzo ładne, prezentują się elegancko. Jednak jest problem, by potem dokupić idealnie takie same. Tata najeździł się po hurtowniach i sklepach, zamawiał specjalnie, kiedy potrzebował jeszcze kilku dodatkowych na "słupek". Może warto kupić więcej, "na wszelki wypadek". Tylko że ze zwrotem też trochę kłopotu. To jeden problem. Inny to taki, że płytki są zimne, nieprzyjemne, dają wrażenie twardego, nieprzyjemnego i wiecznie zimnego podłoża, no chyba, że jest ogrzewanie podłogowe. Ale i tak ma się wrażenie, że "ciągnie zimno" od podłogi. Wizualnie te drewnopodobne są bardzo ładne, ale może nie do wszystkich pomieszczeń.
odpowiedź 28 lutego 2016 przez użytkownika JoannaMamaLenki (1,813)
+2 głosów
Jak jest ogrzewanie podłogowe to super sprawa
odpowiedź 6 marca 2016 przez użytkownika Zielonomi (114,810)
0 głosów
bardzo ladne
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez użytkownika fikumiku (139,918)
0 głosów
Ja mam płytki drewnopodobne ale w łazience. Są piękne, ale to płytki. Do pokojów tylko drewno.
odpowiedź 21 czerwca 2016 przez użytkownika Małgosia (26,226)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

  1. ReinaYxc482

    100 Punkty

  2. Antonietta67

    100 Punkty

  3. AlbertoShuma

    100 Punkty

...