Jak radzić sobie z zazdrością?

Jak radzicie sobie z zazdrością o uczucia swoich dzieci? Na przykład przygotowujecie dziecku cały strój na bal, wycinacie, szyjecie, robicie skrzydełka, zwężacie spódniczki, dobieracie szczegóły, fryzurkę itp., itd. , a przychodzi na chwilę wujek, daje gumkę do włosów za 2 zł z motylkiem i jest najlepszy, a wy be. Albo staracie się jak możecie, zabieracie dziecko do jego wymarzonego fajnego miejsca, służącego edukacji i zabawie, rozwojowi, tam tłumaczycie, opowiadacie, biegacie po atrakcjach, odpowiadacie na pytania i w ogóle, a na sam koniec przychodzi ciocia i zabiera dziecko na 5 minut na zwykłą huśtawkę i to jest gwóźdź programu, temat miesiąca. Co robicie, by się nie frustrować? By nie czuć, że to niesprawiedliwe? (bo dziecko nie wie)
komentarz zamknięcia: Uzyskałam satysfakcjonującą odpowiedź :-)
pytanie zadane 2 lutego 2016 w Powyżej 4 lat przez użytkownika JoannaMamaLenki (1,813)
zamknięte 15 lutego 2016 przez użytkownika JoannaMamaLenki

3 odpowiedzi

+2 głosów
 
Najlepsza odpowiedź
To tylko dzieci, więc nie ma się czym denerwować. Ja się bardzo cieszę, gdy widzę radość babci/ dziadka czy cioci, gdy mój Jaś jest w siódmym niebie gdy ich widzi.
Mama i tak jest najważniejsza, nawet pomimo takich sytuacji :)
odpowiedź 11 lutego 2016 przez użytkownika kaslegionowo (548)
wybrane 15 lutego 2016 przez użytkownika JoannaMamaLenki
+2 głosów
nic tak było jest i będzie... nigdy nie miałam z tym problemu... normalny etap w życiu dziecka
odpowiedź 4 lutego 2016 przez użytkownika marzena38 (55,162)
+1 głos
Po prostu pozwól sprawom się toczyć. Zdaj sobie sprawę, że kontrolowanie zachowań wszystkich osób dookoła jest najprostszą drogą do samozniszczenia. Przestań się obwiniać. W większości stresujących sytuacji wina nie leży po twojej stronie. Zanim dasz sobie stresującą reprymendę, poszukaj winy w otoczeniu. Powtarzaj to sobie przez piętnaście minut, aż uwierzysz, że jesteś w porządku. Mój sposób na stres to spacer z dzieckiem w ustronnym miejscu np. las.
odpowiedź 4 lutego 2016 przez użytkownika Alexanndra (184,690)
Witaj!
Pierwsze kroki stawia Twoje maleństwo ale i Ty jako rodzic? Nie jesteś sam! Tutaj możesz zadawać pytania rodzicom i ekspertom oraz dzielić się wiedzą z innymi. Co więcej - za aktywność otrzymasz fantastyczne nagrody, upominki dla Ciebie i Twojego dziecka!

13,148 pytań

119,782 odpowiedzi

...